Za pět minut bylo vymalováno

Sedliště - Dobrá 0:4 (0:2)

Ani ve druhém zápase se nepodařilo fotbalistům Dobré na jaře bodovat. V Sedlištích prohráli rozdílem třídy a nutno poznamenat, že fotbal tentokrát z obou stran zůstal daleko za vraty stadiónu. Utkání ovlivnila úvodní pětiminutovka, ve které se domácí tým trefil do černého hned dvakrát. V obou případech po hrubkách v defenzívě, respektive při obranném postavení soupeře. "Trestuhodná a nepochopitelná záležitost. Hlavně při druhé brance, kde každý hráč věděl, kde má stát a bránit. Není možné, aby soupeř se takto lacino a osamocen dostal do hlavičky," čertil se kouč Sparty. Po zbývající poločas to byla holomajzna z obou stran. "O to je to smutnější, že jsme na to nezareagovali," prohodil lodivod.

Ve druhém poločase se hosté zvetili. Né, že by se probrali z letargie úplně, ale začali diktovat tempo hry. Dostávali se do náznaků šancí, ale ke koncovce ne. Domácí poctivě bránili a byli si vědomi, že pokud neudělají hloupou chybu a nepustí Dobrou do kontaktu, mají vymalováno. To mohl změnit Filipčík, ale nedal. A když Sedliště byly trpělivé, přišel zákonitý trest. Hosté postupem času otevírali více a více defenzívu a domácí udeřili před koncem dvěma góly. "Jsem z toho smuten, neboť horšího soupeře na jaře Dobrá nebude mít. Byla to fotbalová fraška a o to více mě mrzí, že jsme odehráli vynikající zápasy v přípravě a pak se prezentujeme něčím, co se dá srovnat s podnikovou ligou a co nám nebylo vlastní," ukončil kouč.

Bezprostředně po zápase se hráči od trenéra dozvěděli, že ten po potupné prohře doma se Staříčem a v sobotu v Sedlištích dal hlavu na špalek. "Řekl jsem chlapcům pár slov, něco jsme si vyjasnili a pak přátelsky podali ruce a rozloučili se. Poděkoval jsem jim společnou práci," řekl a dodal: "Nebyla vina pouze v nich, ale ve velké části ve vedení klubu, které nezvládlo přestupový termín a my  museli odehrát oba zápasy bez dvou klíčových hráčů, kteří nemají registraci a to je pořádný zásah do kádru, když připočteme zraněného Rajnocha. Z části i ve mě, neboť jsem začal být apatický z celkové situace v klubu a nezájmu."

Branky: 3. a 5. Krejčok, 75. Krpel, 78. Juřica. Sestava Dobré: Glogar - Damek (67. Kováč), Zicha, Knodl, Pietroszek - Imričko, Gryžboň - Šmahaj, Palarčík, Filipčík - Bednárek.

 

Šokující dvacetiminutovka

Dobrá - Staříč 0:3 (0:3)

Úvodní jarní mistrovský zápas zcela zpackali doberští fotbalisté, kteří prohráli na vlastním hřišti se Staříčem o tři branky. O všem podstatném se rozhodlo v první dvacetiminuotvce, kdy přišly tři takřka totožné chvíle hostí. Míč do strany, centr přes pokutové území a zakončení. Dvakrát po neskutečných hrubicích Damka, jednou po střetu ve středu hřiště v blízkostí pokutového území. Faktem je, že zápas se od této chvíle pouze dohrával. Dobrá si snad nevytvořila ani jednu stoprocentní šanci. Pardón, jednu a tu promarnil na malém vápně osamocený Filipčík, kterému odskočil míč. 

Druhý poločas byl sice ze strany domácích ucházející, Dobrá se snažila dobýt soupeřovu bránu zvýšenou agresivitou a pohybem, jenže na koncentrovaný výkon hostí to bylo málo. Tak aspoň nechali domácí hráči na sebe upozornit získáváním zbytečných žlutých karet. 

"Jsme sice zvyklí otáčet nepřiznivé výsledky a mnohokrát se nám to i podařilo, jenže tentokrát to bylo na solidně hrajícího soupeře málo. Nebyl tak naivní, jako týmy, se kterými se nám to v minulosti podařilo. Chlapci nezvládli úvodní dvacetiminutovku a nechali se před solidní návštěvou zesměšnit. Není se na co vymlouvat, ani na to, že kádr čítá mnoho zraněných, prostě jsme to měli zvládnout lépe. Snad bude platit rčení, první vyhrání z kapsy vyhání," hodnotil trenér Sparty.

Branky: 0, ŽK: Knodl, Pietroszek, Filipčík, Imričko. Sestava: Glogar - Filipčík, Pietroszek, Imričko, Damek (29. Knodl) - Bednárek, Gryžboň (62. Petroš) - Šmahaj, Palarčík, Kováč (73. Dužík) - Zicha.